Autodesk Fusion – oprogramowanie CAD/CAM/CAE oparte na chmurze

UWAGA: Ważne informacje dotyczące obsługi systemu operacyjnego po marcu 2023 r.

Po aktualizacji produktu z marca 2023 roku program Fusion 360 nie będzie już w pełni obsługiwał wymienionych poniżej wersji systemu operacyjnego:

Windows 8.1
Windows 10 (wersja 1803 lub starsza)
macOS 10.15 (Catalina)
Abyśmy mogli nadal rozwijać Fusion 360 dla najnowszych i największych, musimy zachować aktualność i zakończyć wsparcie dla starszych wersji systemu operacyjnego. Zdajemy sobie sprawę, że ta zmiana może zająć Ci trochę czasu, aby się do niej dostosować. Dlatego informujemy Cię już teraz, abyś miał dużo czasu na zaktualizowanie swojego systemu operacyjnego do najnowszej wersji. W miarę zbliżania się do aktualizacji produktu z marca 2023 roku będziemy przypominać o tym tutaj oraz w produkcie.

Na żywo z ekspertami: Co nowego w Fusion 360 październik 2022 r.

Weź udział w ekskluzywnym 60-minutowym spotkaniu z ekspertami Fusion 360. Omówimy najnowsze i największe funkcje wszystkich obszarów roboczych, zaprezentujemy demonstracje na żywo i otworzymy się na mnóstwo pytań i odpowiedzi LIVE.

Mamy dla Ciebie 2 sesje, które odbędą się w czwartek 27 października 2022 r. Obydwie są identyczne pod względem treści, tylko w różnych godzinach. Kliknij na poniższe linki, aby się zapisać. Czekamy na Ciebie!

Zapisz się

Usprawnienia

Zwiększenie wydajności często używanych poleceń

W październiku skupiliśmy się na poprawieniu wydajności powszechnie używanych poleceń w całym Fusion 360. Obejmowało to:

Poprawa wydajności eksportu brył siatkowych do plików STL/OBJ/3MF, z około 10 – 20 minut do 15 – 30 sekund.
Poprawę o 48% wydajności polecenia Nie przechwytuj historii projektu
Poprawa wydajności otwierania plików projektowych nawet o 27%.
Poprawa wydajności generowania podglądu loftów o 37%-65% przy wyborze większej liczby profili.
Poprawa wydajności obliczania szkicu nawet o 70%.
Nawet 3,5-krotny wzrost wydajności edycji szkicu.
Poprawa wydajności funkcji Unselect w celu uniknięcia niepotrzebnych kosztów aktualizacji.
Problem z wydajnością związany ze sterownikami NVIDIA

Słyszeliśmy, że wielu z Was zgłaszało problemy z wydajnością w Fusion 360. Po zbadaniu sprawy odkryliśmy, że problemy te mogą być związane z ustawieniami Nvidii i GSYNC w sterownikach Nvidii. Użytkownikom Fusion, którzy pracują na systemach Windows z kartami NVIDIA, zalecamy aktualizację do najnowszego sterownika 517.40. Może to rozwiązać problem spowolnienia wydajności spowodowanego włączeniem ustawienia G-SYNC z poziomu Panelu sterowania NVIDIA.
Oto sterowniki:
Geforce: https://www.nvidia.com/Download/driverResults.aspx/193235/en-us/
Quadro: https://www.nvidia.com/Download/driverResults.aspx/193171/en-us/

Stosowanie materiałów fizycznych daje Ci teraz możliwość zachowania lub usunięcia istniejących materiałów

Zmiana materiałów fizycznych właśnie stała się prostsza. Aby dostosować się do polecenia Wygląd, zmiana materiałów fizycznych daje Ci teraz możliwość wyboru między zachowaniem a usunięciem istniejących materiałów, co daje Ci bardziej uproszczone i jednolite doświadczenie.

Elektronika - Inferencja dla elektroniki

Mocno pracujemy nad zintegrowaniem coraz większej ilości możliwości szkiców projektowych Fusion 360 z obszarem roboczym Electronics. Te niewielkie elementy zwiększające produktywność przyczyniają się do usprawnienia procesu projektowania. Do tej pory w Fusion 360 Electronics zrozumienie, gdzie dokładnie łączą się szkicowane linie, mogło być kłopotliwe i czasochłonne. W tym wydaniu wprowadzamy funkcję Inferencing, czyli „przyciąganie obiektów”. Podczas rysowania można teraz automatycznie przyciągać się do punktów końcowych lub środkowych, rysować linie styczne i wiele więcej. Inferencja sprawia, że rysowanie elementów, odcisków stóp i złożonych zarysów tablic jest łatwiejsze i szybsze. Przejdź do preferencji elektronicznych, aby włączyć tę funkcję.

Okno dialogowe warstw jest teraz dokowalnym panelem

Dzięki tej ulepszonej funkcji zaoszczędzisz czas i kliknięcia myszką. Płytki drukowane mają wiele warstw, takich jak sitodruk, miedź, pochodzenie komponentów i wiele innych. Dzięki temu nowemu panelowi z możliwością dokowania można zminimalizować lub zadokować widok warstw, uzyskując więcej miejsca na projekt. Pamiętaj, że w panelu Display można zdefiniować zestawy warstw, więc przełączanie między górnym, dolnym lub sitowym widokiem płytki drukowanej można wykonać jeszcze mniejszą liczbą kliknięć.

Polecenie nowego wzoru/zakresu

Czy kiedykolwiek spędziłeś zbyt wiele czasu na ręcznym układaniu wielu diod LED w określony sposób na schemacie lub PCB? Polecenia Pattern i Arrange umożliwiają to natychmiast. Niedawno ulepszone polecenie Pattern umożliwia generowanie duplikatów obiektów w dostosowywanym prostokątnym lub okrągłym wzorze. Z kolei nowe polecenie Ułóż przekształca istniejące obiekty w konfigurowalny układ. Te zwiększające produktywność polecenia pomagają utrzymać porządek w schemacie i szybciej zaprojektować płytkę drukowaną. Polecenia te nie są ograniczone do komponentów; można ich także używać dla tekstu lub obiektów sitodrukowych.

Dowiedz się więcej o poleceniach Wzór i Układ.

Opcja Flat Caps jest teraz dostępna w narzędziu Route

Wielu z Was pamięta, że w ostatniej aktualizacji wprowadziliśmy opcję flat caps – możliwość zmiany geometrii śladów na PCB. Gdy dwie ścieżki o różnych szerokościach nakładają się na siebie w „połączeniu T”, mogą pojawić się niepożądane artefakty śladów, co negatywnie wpływa na wydajność PCB przy wysokich częstotliwościach.

Teraz, dzięki włączeniu opcji Flat Cap w oknie dialogowym Route Manual, można przełączać typy śladów w locie, bez opuszczania aktywnego polecenia, szybko zachowując wydajność płytki PCB.

Nowe Komenda “Insert Electronics Design”

Jesteśmy pewni, że nie raz używałeś zwrotu „Nie trzeba wymyślać koła na nowo”. Cóż, tak właśnie jest w przypadku tej nowej aktualizacji. Dlaczego nie wykorzystać ponownie sprawdzonej technologii w swoich przyszłych projektach? Zaoszczędź czas projektowania, używając nowego polecenia Insert Electronic Design. Ponownie wykorzystaj istniejące schematy i płytki PCB. Nie musisz już ponownie układać konfiguracji wzmacniacza lub modułu Wi-Fi, których używałeś w wielu swoich produktach. Po wstawieniu schematu, powiązana płytka drukowana pojawi się w obszarze roboczym PCB, gotowa do umieszczenia.

Edytor biblioteki Tablica padów

Tworzenie komponentów jest zawsze wyzwaniem, a narzędzia, które ułatwiają ich tworzenie, są zawsze mile widziane. Ujednolicona platforma musi utrzymywać ujednolicone doświadczenie projektowe użytkownika, a dzięki Fusion 360 nadal to urzeczywistniamy. Edytor biblioteki Fusion 360 zawiera wiele narzędzi, które upraszczają tworzenie śladów, a jedno z nich nazywa się SMD/PAD array. Po wprowadzeniu szczegółów mechanicznych swojego komponentu, w ciągu kilku chwil będziesz miał go zrobionego. Okno dialogowe Pad Array zostało zaktualizowane, aby dopasować się do reszty Fusion 360 UI i zapewnić spójne doświadczenie pracy.

Stwórz polecenie Via interaktywnym (podgląd podczas umieszczania i dodaj świadomość przeszkód)

Pokazanie nazwy urządzenia w Design Manager i Inspector

Kontynuujemy rozszerzanie możliwości paneli, tym razem dostarczając więcej informacji o projekcie bez konieczności ich wyszukiwania. Tradycyjnie, uzyskanie nazwy urządzenia dla komponentu na schemacie lub płytce wymaga nawigacji do właściwości komponentu; oznacza to zbyt wiele kliknięć. Pojawienie się nazwy urządzenia w Inspektorze i Menedżerze urządzeń pozwala szybko zorientować się, czy urządzenie, którego zamierzasz użyć, jest właściwe.

Poprawki wydajności i stabilności

Usunięcie problemów z wydajnością programu MOVE
Nasz zespół programistów pracuje nad rozwiązaniem wszystkich problemów z wydajnością w programie Fusion 360. W tej aktualizacji doświadczysz natychmiastowej reakcji podczas przeciągania atrybutów komponentów i przelotek.
Naprawiamy problemy ze stabilnością wielokątów
Otrzymaliśmy raporty od naszej społeczności, że zachowanie wielokątów było niespójne podczas przełączania z wylewu na obrys. Ta aktualizacja rozwiązała ten problem; spójne wyniki pozostaną dla wielokątów w widoku obrysu lub wylewanym.
Ulepszenia stabilności synchronizatora
Program Fusion 360 electronics umożliwia tworzenie adnotacji w czasie rzeczywistym między płytką a schematem. Dodawanie komponentów lub połączeń do schematu powoduje natychmiastową aktualizację płytki, a niektóre działania na płytce powodują aktualizację schematu. Jest niezwykle ważne, aby te adnotacje utrzymywały się w czasie projektowania. W rzadkich przypadkach może dojść do utraty synchronizacji PCB i schematu. Jeśli tak się stanie, wgląd do programu Fusion 360 zapewni dostęp do naprawy adnotacji za pomocą synchronizatora. Otrzymaliśmy zgłoszenia użytkowników doświadczających problemów podczas korzystania z synchronizatora. Ta aktualizacja zajęła się następującymi kwestiami:
Błędy podczas wybierania innego okna dialogowego z otwartym synchronizatorem
Błędy, które pojawiały się podczas próby cofnięcia działań synchronizatora.
Komunikat o błędzie pojawiał się, jeśli żaden sygnał nie został przypisany dla klas domyślnych.
Błąd undo.pp linia 918 pojawiał się podczas używania synchronizatora na projektach z włączonym wariantem.

Generative Design

 

Przez cały rok 2022 ciężko pracowaliśmy nad naszymi eksperymentalnymi generatywnymi solverami i podglądem funkcji w badaniu Generative Design for Structural Components. Jesteśmy teraz gotowi, aby zakończyć część tego podglądu dotyczącą solverów i wprowadzić ją do produkcji. W tej aktualizacji, podstawowa technologia solverów będzie nowa, ale nie zmienia to przepływu pracy, ani niczego związanego z tym, jak używasz Generative Design. Powinieneś spodziewać się, że Twoje rozwiązania będą generować się zauważalnie szybciej (w niektórych przypadkach dwa razy szybciej), a także powinieneś zauważyć lepszą jakość kształtów, ogólnie rzecz biorąc, jest to ogromny krok naprzód, z którego jesteśmy bardzo zadowoleni. Jeśli przez przypadek napotkasz problem z nowym solverem, prosimy o poinformowanie nas o tym, wysyłając e-mail na adres generativedesignhelp@autodesk.com.

Uwaga: Starszy solver może być nadal tymczasowo włączony poprzez włączenie podglądu Eksperymentalnych solverów generatywnych i funkcji oraz włączenie Alternatywnych wyników w oknie dialogowym Ustawienia badania, ale zostanie wycofany w nadchodzącym wydaniu.
Dowiedz się, jak określić ustawienia badania.

Simulation

Poprawiona wydajność rozwiązywania w chmurze symulacyjnej

Wprowadziliśmy ulepszenia w potoku rozwiązywania chmury symulacyjnej, które poprawią wydajność rozwiązywania chmury o kilka minut. Średni czas rozwiązywania dla bardzo prostych zadań Linear Static wynosił wcześniej około 5-6 minut, teraz spadnie do około 3-4 minut. Jest to aktywna inwestycja naszych zespołów i będziemy nadal wprowadzać ulepszenia w zakresie czasu oczekiwania na wynik w chmurze w kolejnych wydaniach Fusion 360.

Nowa możliwość pobrania pliku NAS dla badań strukturalnych i zdarzeń SIM

Dodaliśmy możliwość pobrania pliku NAS dla badań Structural i Event SIM prowadzonych w chmurze. Ten plik nas może być zaimportowany do innych produktów FEA w celu przeprowadzenia zaawansowanych analiz. Aby pobrać plik nas z rozwiązania w chmurze, należy wykonać poniższe kroki.

 

 

  1. W Fusion 360: File -> View -> Show text commands
  2. W okienku poleceń tekstowych upewnij się, że przycisk Txt jest zaznaczony
  3. Przy aktywnym badaniu, typ “SimFEACSExperimentalSolve.DebugFullReturn /on” (bez cudzysłowu) i naciśnij Enter
  4. Wyślij badanie do rozwiązania w chmurze
  5. Gdy rozwiązanie zostanie zakończone, przejdź do folderu cache (c:\users\<username>\AppData\local\Autodesk\Autodesk Fusion 360\<OxygenID>\W.login\Sim\<GUID>\SimResultsGUID\<GUID>\)
  6. W tym folderze znajdziesz plik o nazwie dbg-gewiz.nas
  7. Ustawienie pełnego powrotu debugowania zostanie zachowane przy badaniu

 

Ulepszona użyteczność materiałów symulacyjnych

 

Aby poprawić użyteczność okna dialogowego Materiały, wprowadziliśmy podświetlanie krzyżowe z komponentami w kanwie i drzewem przeglądarki. Wybranie komponentu w kanwie lub bryły w oknie Komponenty modelu w przeglądarce spowoduje teraz podświetlenie wybranego komponentu w tabeli Materiały i automatyczne przewinięcie do tej pozycji. Działa to również w przypadku wielokrotnego wyboru.

Ulepszone ustawienia chłodzenia elektroniki

Temperatura otoczenia została przeniesiona z okna dialogowego Ustawienia badania do wstążki i jest teraz dostępna jako osobne polecenie, a także jako węzeł przeglądarki w przypadku obciążenia. Można również kopiować i wklejać wartości temperatury otoczenia w badaniach chłodzenia elektroniki.

W celu zwiększenia użyteczności i wyraźnego skategoryzowania danych wejściowych, dane wejściowe przypadku obciążenia są obecnie rozdzielone na trzy kategorie w przeglądarce badań, tj. obciążenia (ciepło wewnętrzne), idealizacja komponentów (wentylatory i radiatory) oraz środowisko (grawitacja i temperatura otoczenia).

Aby poprawić użyteczność okna dialogowego Temperatury krytyczne, wprowadziliśmy wzajemne podświetlanie z komponentami w kanwie i drzewie przeglądarki. Wybranie komponentu w kanwie lub bryły w oknie Komponenty modelu w przeglądarce spowoduje teraz podświetlenie wybranego komponentu w tabeli Temperatury krytyczne i automatyczne przewinięcie do tego elementu. Działa to również w przypadku wielokrotnego wyboru.

Drawing

Ulepszone właściwości obiektu

W obszarze roboczym rysunku można teraz zmienić typ, szerokość i kolor linii LUB wprowadzić ustawienia dokumentu z szablonu lub innego rysunku. Dodatkowo, możesz teraz włączyć lub wyłączyć odstępy wymiarowe, aby spełnić swoje wymagania. Daje to znacznie większą kontrolę podczas tworzenia rysunków standardowych. Ponadto dodano kontrolę koloru do narzędzi do szkicowania i tworzenia tekstu.

Zaktualizowane atrybuty

 

Atrybut „Opis” z modelu jest teraz dostępny w blokach tytułowych, co uzupełnia dodatkowe atrybuty, które wydaliśmy w maju.

Manufacturing

Nowe strategie w trybie poglądowym: 
Używając ulepszonej ścieżki narzędziowej flow w Publicznym Podglądzie będzie można teraz uzyskać lepszą jakość ścieżki i wykończenia powierzchni. Ta ścieżka wspiera kontrolę kroku zamiast liczby przejść i jest obliczana na podstawie powierzchni bazowych. Należy pamiętać, że nie jest to zamiennik dla istniejącej strategii flow.

Nowa możliwość 3-osiowego podcinania w strategii Blend.
Możesz teraz wykonać 3-osiowe podcięcie za pomocą narzędzia blend w Public Preview. Zauważ, że to narzędzie obecnie obsługuje tylko narzędzia typu lollipop do obróbki podcięcia.

Ulepszony Machine Builder V2

Definiuj złożone wieloosiowe typy maszyn za pomocą nowych narzędzi konfiguracyjnych Machine Builder. Wraz z tą aktualizacją Machine Builder V2 przynosi lepsze doświadczenie użytkownika, dając możliwość dostosowania obrazu maszyny i możliwość osiągnięcia bardziej skomplikowanych kinematyk maszyn. Oznacza to, że łańcuchy kinematyczne są teraz podzielone, aby umożliwić pojedynczym łańcuchom kinematycznym użycie wielu typów sterowania, a części statyczne są teraz definiowane w drzewie kinematycznym.

Dowiedz się więcej

Nowa aktualizacja strategii wykańczania narożników
(Podgląd rozszerzenia)

Masz problem z obróbką tych kłopotliwych narożników? Nie szukaj dalej, teraz w rozszerzeniu Obróbka będzie można wyświetlić podgląd strategii Corner, aby pomóc Ci dojść w obszary takie jak narożniki, wewnętrzne zaokrąglenia i małe kieszenie, które były nieosiągalne przez narzędzia używane w poprzednich operacjach. W ramach tego rozszerzenia podgląd można odnieść wsparcie narzędzia dla bardziej dokładnej obróbki naddatku, używać krótszych narzędzi z pomocą 5axis i unikanie kolizji, i osiągnąć ogólną ścieżkę narzędzia superior jakości i lepszej jakości wykończenia powierzchni.

Szukasz najnowszych aktualizacji postprocesorów i maszyn? W październiku wypuściliśmy mnóstwo nowych aktualizacji i ulepszeń do wielu postprocesorów i maszyn open-source, które oferujemy za darmo. W tym wydaniu zobaczysz nowe beta postprocesory dla wielu maszyn Hyundia z serii WIA, jak również ulepszenia postprocesorów do frezowania, postprocesorów do toczenia i postprocesorów do obróbki strumieniem wody/laserem/plazmą. Dodatkowo, dodaliśmy nowe maszyny do naszej biblioteki maszyn i poprawiliśmy funkcjonalność silnika Autodesk CAM Post Processor.

Ulepszenia i poprawki
Aby dowiedzieć się więcej o innych ulepszeniach wprowadzonych w tej aktualizacji, o rozszerzonej liście poprawek zgłoszonych przez użytkowników, a także o znanych problemach, sprawdź wątek na forum Znane problemy, ulepszenia i poprawki poniżej.

Zobacz ulepszenia i poprawki dla tej aktualizacji

Chcesz zobaczyć możliwości Fusion 360 ? Umów się na prezentacje onlinE

x Logo: Shield Security
This Site Is Protected By
Shield Security